PANELLAKÁS FŰTÉSE VÉSZHELYZETBEN

A minap lakás átvételkor szóba került a címben leírt dolog. Teljesen érthető a kérdés és a bizonytalanság, hiszen, ahogy a Tanú című filmben is elhangzott a sokszor a ma már szállóigévé vált mondat: “a nemzetközi helyzet, egyre fokozódik”.

Sajnos ez a mondat most is aktuális, és bárhonnan nézzük, érdemes felkészülni az eljövendőkre. “Jobb félni, mint hirtelen megijedni” - tartja a mondás, és jelen helyzetben ez is csak arra utal, hogy előre kell tekinteni, és amennyiben lehetőségünk van rá, átgondolni a lehetséges forgatókönyveket.

Sok mindent lehet olvasni a “kabátban alvástól” a “majd összebújunk a galambdúcokban” mondatokig (ezt egy videóm alatt írták a panelekre utalva, nagyon megtetszett). Ugye bizonyos esetekben előfordulhat, hogy kimarad a fűtés bizonyos területeken (bár a fűtési melegvíz az “áram készítés” mellékterméke), de az elektromos áram ellátás fennmarad.

Ilyenkor kell alternatív megoldásokat keresni. Jelen esetben egyébként az a szerencsés helyzet áll fenn ügyfelemnél, hogy hűtő-fűtő klímája van. 2 szobában is, aminek a teljesítménye a nagyon meleg (ami panelban gyakran 25-26 fok) előállítására nem feltétlen alkalmas, de kellemes hőérzet elérésére és a kabát elhagyására tökéletes.

Javasoltam még hősugárzó vagy kisebb fűtőpanel beszerzését is. Ezek is megfelelőek lesznek vészhelyzeti megoldásra. És alapjában véve inkább csak kiegészítésre jók, teljes értékű használat esetén sem kell aggódni, mert a hálózat, amit majd építünk, teljesen biztonságosak az ilyen irányú igények kiszolgálására is.

#villanyszerelés #villanypéter #panel #panelvillanyszerelés